The following teams are currently registered in our event.

Team Gender Pool
Foothills Bayern 2015 Boys U9 Boys Tier 1/2 A
U9 Phoenix Amyotte Boys U9 Boys Tier 1/2 A
Foothills Pride Girls U9 Girls A
Foothills Thorns Girls U9 Girls A
NSU U9 (Raymond) Girls U9 Girls A
Sting FC (Hobson) Girls U9 Girls A
U9 Phoenix Girls (Zimmerman) Girls U9 Girls A
Warriors U9 Myskiw Girls U9 Girls A
Fury U9 SS Boys U9 Boys Tier 1/2 A
Fury Under 9 Remco Boys U9 Boys Tier 2B
Inter U8 (Asefaw) Boys U9 Boys Tier 2B
KC Trojans U9 Loyola Boys U9 Boys Tier 3 A
NSU U9 (Omanovic) Boys U9 Boys Tier 1/2 A
SCFC U9 Boys (Chriss-Cam) Boys U9 Boys Tier 2B
Warriors U8 Croxen Boys U9 Boys Tier 3 B
Warriors U9 (Pylypow) Boys U9 Boys Tier 2B
Sting FC (Ratcliffe) Girls U9 Girls B
Phoenix FC - Red (Friesen) Boys U9 Boys Tier 3 B
SCFC U9 Boys (Julian-Pedro) Boys U9 Boys Tier 3 A
SCFC U9 Boys (Sean-Logan) Boys U9 Boys Tier 3 B
Sting U8 Boys Cogswell Boys U9 Boys Tier 3 B
Sting U8 Boys Yildiz Boys U9 Boys Tier 3 A
Warriors (Salame/Helgren) Boys U9 Boys Tier 3 A
Warriors U8 Ashworth Boys U9 Boys Tier 3 A
Inter (Huezo) U9G Girls U9 Girls B
SCFC U9 Girls (Bashar-Cloe) Girls U9 Girls B
Scottish United U8G Hernandez Girls U9 Girls B
NSU 2013 Hinds Boys U11 Boys Tier 1/2
U11 Drillers (Parmar/Soper) Boys U11 Boys Tier 1/2
Warriors u11 Urquia Girls U11 Girls Tier 1/2
FC Viktoria Duong Boys U11 Boys Tier 2
Impact (LUDTKE) Boys U11 Boys Tier 2
NSU/Viktoria 2014 Antipan Boys U11 Boys Tier 1/2
Scottish (Bohme) Boys U11 Boys Tier 2
Scottish (Thrower) Boys U11 Boys Tier 1/2
Scottish United (Pettie/Smith) Boys U11 Boys Tier 2
Sting Fc (Vieira) Boys U11 Boys Tier 1/2
U11 Fury (2014) Farid Boys U11 Boys Tier 2
Viktoria FC (Barry) Boys U11 Boys Tier 1/2
Warriors (Mandiwara) Boys U11 Boys Tier 2
Rangers WFC13 Yellow Girls U11 Girls Tier 1/2
SAINTS U11 Kennedy Girls U11 Girls Tier 1/2
Sting FC U10 T1 (Cox) Girls U11 Girls Tier 3
U11 LFC Girls U11 Girls Tier 1/2
Warriors (Abel) Girls U11 Girls Tier 1/2
Airdrie Forge Boys U11 Boys Tier 3 A
Camrose Vikings(Schmidt) Boys U11 Boys Tier 3 B
Dynamo Boys U11 Boys Tier 3 C
Foothills Sevilla U10 Boys U11 Boys Tier 3 C
KC Trojans (Loyola) Boys U11 Boys Tier 3 B
LFC U11 White Boys U11 Boys Tier 3 A
SCFC U11 Boys (Claude) Boys U11 Boys Tier 3 A
SCFC U11 Boys (Robin) Boys U11 Boys Tier 3 B
Scottish U10B 2014 Wall Boys U11 Boys Tier 3 C
Sherwood Park Phoenix - Zaver Boys U11 Boys Tier 3 B
Southwest United 2013 (Garcia) Boys U11 Boys Tier 3 A
Sting FC (Rousell) Boys U11 Boys Tier 3 C
Sting FC Lee U10 (2014) boys Boys U11 Boys Tier 3 C
U11 Fury Boys Boys U11 Boys Tier 3 A
Warriors U10 Mitchell Boys U11 Boys Tier 3 C
SCFC U11 Girls (Kirk) Girls U11 Girls Tier 3
SCFC U11 Girls (Reid) Girls U11 Girls Tier 3
U11 Girls Fury Girls U11 Girls Tier 3
U11 Phoenix - Winstanley-Knox Girls U11 Girls Tier 3
FC Viktoria U13G Pagnotta Girls U15 Girls
St. Albert Impact 2011 Sobh Girls U15 Girls
Warriors U13 KorthuisTier 1 (2012) Girls U15 Girls
BTB FC U13B Ghan Boys U13 Boys Tier 2
Scottish (Barbosa) U13BT2 2011 Boys U13 Boys Tier 2
Scottish (Crummer) 2013 Boys U13 Boys 2012 A
Scottish (Decker) U13BT2 2011 Boys U13 Boys Tier 2
Sting FC (Ball) Boys U13 Boys 2012 B
SWU (Bruce) U13B Boys U13 Boys Tier 2
U12 Savice Boys U13 Boys 2012 A
Warriors (Compton) Boys U13 Boys Tier 3
Warriors Stojanov Boys U13 Boys 2012 A
NSU U13G Reddy Girls U13 Girls Tier 3
Warriors U13 Girls (Watson) Girls U13 Girls Tier 3
Juventus SC (Matemisz) Boys U13 Boys 2012 B
KC Trojans Boys U13 Boys 2012 B
Lakeland FC Boys U13 Boys Tier 3
Southwest United (Formaniuk) Boys U13 Boys 2012 B
Sting FC (Palombi) Boys U13 Boys 2012 A
Warriors (Abel) Boys U13 Boys Tier 3
Warriors (McClelland/Main) u12 Boys Boys U13 Boys 2012 B
Airdrie Flash Girls U13 Girls Tier 3
Lakeland FC Girls U13 Girls Tier 3
Sting FC Gill B Girls U13 Girls Tier 3
Warriors De Benedetto (B) Boys U15 Boys
Impact van Essen Girls U15 Girls
Warriors De Benedetto (G) Girls U15 Girls
Warriors U15 Borchmann Girls U15 Girls
Lakeland FC Boys U15 Boys
Warriors (Salame) Boys U15 Boys
SWU- Kivi (Cobras) Girls U15 Girls
Warriors Invitational Tournament

Locations

Belmead Park Soccer Field 2
9109 182 Street NW Edmonton
Belmead Park Soccer Field 3
9109 182 Street NW Edmonton
Belmead Park Soccer Field 4
9109 182 Street NW Edmonton
Belmead Park Soccer Field 8
9109 182 Street NW Edmonton
Bill Gilhespy Soccer Complex 10
14920 142 Street NW Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 11
14920 142 Street NW Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 12
14920 142 Street NW Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 13
14920 142 Street NW Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 3
14920 142 Street NW Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 5
14920 142 Street NW Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 8
14920 142 Street NW Edmonton, AB T6V 1H9
Bill Gilhespy Soccer Complex 9
14920 142 Street NW Edmonton, AB T6V 1H9
Edmonton West Complex 3
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 4
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 5
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 6
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 7
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 8
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 9
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 10
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 11
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 12
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Edmonton West Complex 13
10058 - 231 Street NW Edmonton, AB
Summerlea Park 1
92 avenue and 175 Street
Summerlea Park 2
92 avenue and 175 Street
Summerlea Park 3
92 avenue and 175 Street